facebook_page_plugin

Giżycko ma drugiego vice-burmistrza. Jak jest w innych miastach?

52-letni Cezary Piórkowski został powołany przez burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza na drugiego wiceburmistrza miasta nad Niegocinem. Jeżeli nowy zastępca - p. Piórkowski, będzie zarabiał tyle co obecny (Roman Łożyński przyp. red) to jego etat będzie kosztował podatników ok 120 000 zł rocznie. 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz mianował drugiego wiceburmistrza gminy Giżycko. Został nim mieszkający w Giżycku 52-letni Cezary Piórkowski, który ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Przypomnijmy, że w Giżycku już mamy jednego zastępce burmistrza, którym od 4 lat jest Roman Łożyński. 

Od dziś jako jedno z dwóch miasta w województwie Warmińsko-Mazurskim będziemy utrzymywać DWÓCH ZASTĘPCÓW BURMISTRZA, co przedstawia poniższa grafika. (Drugim miastem są Bartoszyce, lecz tam ta sytuacja ma trwać jedynie do września 2019)

O tym że Cezary Piórkowski zostanie zastępcą burmistrza mówiło się "w kuluarach" od dawna. Piórkowski to wieloletni członek SLD, z ramienia którego nieudanie kandydował na fotel burmistrza w 2006 roku. Wojciech Iwaszkiewicz również przez blisko dekadę był członkiem SLD (kandydował z tej partii na urząd burmistrza, posła oraz 3 razy na radnego miejskiego). Do  struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej należał również Roman Łożyński. Po przegranych w wyborach na fotele burmistrzów w 2006 oraz 2010, opuścili szeregi SLD, zakładając lokalny komitet pod nazwą GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE. Wszystkie fotele zastępców przypadły osobom z jednego - lewicowego - środowiska związanego z dawnym SLD.  

 

 

Góra