facebook_page_plugin

Kuriozum! Iwaszkiewicz zapłaci 30 000 zł warszawskiej firmie, żeby ta chciała u nas prowadzić biznes.

Decyzją Burmistrza Iwaszkiewicza, giżyccy podatnicy zapłacą warszawskiej firmie 30 000 zł, za to ... żeby zechciała prowadzić u nas swój biznes - wypożyczalnie rowerów! 

Od poniedziałku na ulicach Giżycka stanie 20 rowerów, które będzie można wypożyczyć poprzez aplikację na telefon. Na zapytanie ofertowe Urzędu Miejskiego odpowiedziała .... tylko jedna firma. Była nią warszawska ORANGE! Miasto Giżycko zapłaci warszawskiej firmie 30 000 zł za wypożyczanie rowerów w Giżycku w okresie wakacyjnym. To nie wszystko. Orange "zgarnie" cały dochód z ODPŁATNEGO wypożyczania rowerów, a za dzierżawę miejsca w centrum Miasta ... nie zapłaci ANI ZŁOTÓWKI! 

Oburzenia nie kryją lokalni przedsiębiorcy. Nie dość, że im nikt nie dopłaca za świadczenie usług, to muszą płacić wysokie czynsze dzierżaw, za miejsca do handlowania, a przecież to oni zasilają kasę Urzędu Miejskiego podatkami. Wygląda na to, że miejscowe firmy muszą płacić Miastu za możliwość prowadzenia interesu, podczas gdy Miasto płaci pozamiejscowym firmom, za prowadzenie interesu. 

Wczoraj na naszym portalu zapytaliśmy Was w ankiecie: Czy uważasz, że wydatek 30.000 zł, żeby pozamiejscowa firma mogła wypożyczać u nas rowery, ma sens? Ponad 90% respondentów uważa, że nie! LINK DO ANKIETY

 

#ANKIETA ‼️➡️➡️➡️ 3️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣zł ⬅️⬅️⬅️‼️ Tyle giżyccy podatnicy zapłacą warszawskiej firmie, która od...

Opublikowany przez Giżycka Telewizja Internetowa Niedziela, 23 czerwca 2019

To nie pierwszy raz, gdy Burmistrz Iwaszkiewicz płaci Orange, za usługi. Za rowery płaciliśmy im przed rokiem. W trakcie jego kadencji obsługę telekomunikacyjną Urzędu Miejskiego również wygrało Orange, a ponadto dla Orange Kina Letniego płaciliśmy 150 000 zł rocznie za ... projekcję 17 filmów, podczas gdy Miasta: Zakopane i Sopot (w których również funkcjonowało ORANGE KINO LETNIE) nie płaciły ... ani złotówki. 

Góra