facebook_page_plugin

Przez 5 lat miasto wyremontowało 1495 m dróg. Iwaszkiewicz: "gdzie jest farma trolli"?

"Brak szacunku do wyborców i mieszkańców Giżycka", "gBurmistrz" - tak mieszkańcy komentują wpis Burmistrza Iwaszkiewicza, który winą za brak remontów miejskich ulic obarcza nieznaną mu ... fermę giżyckich trolli.

Radni miejscy Aktywnego Giżycka wystąpili z interpelacją do Urzędu Miejskiego o podanie konkretnej ilości wyremontowanych odcinków ulic należących do Miasta za czasów rządów burmistrza Iwaszkiewicza. W odpowiedzi uzyskali informację, ze przez 5 lat miasto samodzielnie (bez pomocy powiatu) wyremontowało jedynie... 1,5km dróg (prezentujemy ją poniżej)  Wydawałoby się, że z faktami (podanymi przez Urząd) się nie dyskutuje, a jednak. 

Brakiem Szacunku do swoich wyborców i mieszkańców Giżycka wykazał się burmistrz Iwaszkiewicz, który na swoim fejsbooku, winą za taki stan rzeczy obarczył.... "giżycką farmę trolli". Nawet rozpoczął jej poszukiwania. Jednocześnie na swoim facebooku chwali się wykazem remontem ulic ... powiatowych, których ciężar realizacji spoczywa na Zarządzie Dróg Powiatowych, a które miasto jedynie wsparło finansowo. Mieszkańcy ulic miejskich, zwłaszcza tych na osiedlach Wilanów, Kajki, Nowowiejska od lat nie mogą doczekać się remontów swoich ulic. Zadłużenie Giżycka na koniec 2019 roku jest rekordowe i wynosi 48 000 000 zł. Internauci sugerują, żeby burmistrz zamiast tropieniem wyimaginowanej farmy trolli, skupił się na remontach ulic.

 

 __________________

(Zestawienie zawiera informacje o drogach miejskich i nie zawiera informacji o drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych na terenie Giżycka)
Ile kilometrów dróg miejskich udało się wybudować / wyremontować przez ostatnie 5 lat?
2015 – przebudowano łącznie 0,4 km ulic. (m.in. Kombatantów i Żeromskiego)
2016 – przebudowano łącznie 0,6 km ulic. (m.in. Przyszłość, Kościuszki, Wesoła)
2017 – przebudowano łącznie 0,3 km ulic. (m.in. Bema, Sikorskiego)
2018 – przebudowano łącznie 0 km (oficjalna informacja z Urzędu Miejskiego zawiera wyłącznie informacje o przebudowanie chodników i dróg wewnętrznych).
2019 – brak informacji za rok 2019 z strony Urzędu Miasta. Na potrzeby informacyjne dodajemy ok 0,1 km wybudowanej ul. Róża Wiatrów.
Podsumowanie:
Łącznie przez ostatnie 5 lat wybudowano lub przebudowano w Giżycku łącznie 1495 metrów ulic. Statystycznie wynosi to 299 metrów rocznie*.

*Wynik nie zawiera dokładnych danych z 2019 roku i może być niższy od podanego w zestawieniu.

Góra