facebook_page_plugin

Historia pewnego giżyckiego zdjęcia, które widziało miliony osób.

Internetowe zasięgi lokalnych mediów zazwyczaj liczy się w setkach wyświetleń. Jeżeli informacja ma kluczowe znaczenie za społeczności lokalnej ilość odsłon, może być liczona w tysiącach. Jednak jeszcze nigdy nie zdarzyło się nam, żeby informacja opublikowana przez naszą redakcję obiegła polski internet, a jej wyświetlenia były liczone w milionach... aż do pewnego wrześniowego wieczora. 

Sobota wieczór, godzina 22.00 na naszą fejsbookową skrzynkę wiadomość Pan Krystian przysyła wiadomość zdjęciową. Jak napisał - właśnie zrobił "wieczorny wypad do sklepu po coś bez procentów, ale ostatecznie namówił go baner" . Wysłane, przez Pana Krystiana zdjęcie przedstawia baner wyborczy kandydata na posła RP zawieszony na sklepie monopolowym - Alkohole Świata. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie to, że nazwisko kandydata "wiszącego" na sklepie monopolowym brzmi - WYPIJ

Na życzenie mieszkańca wstawiamy zdjęcie na naszego fanpage'a, bez żadnych oczekiwań. Idziemy spać. W niedzielę rano gdy logujemy się na stronę Giżyckiej Telewizji Internetowej na facebooku, przecieramy oczy ze zdumienia. W niespełna kilka godzin na nasz post zareagowało ponad 270 osób, a udostępniony został przez następnych 160 użytkowników facebooka. Przez całą niedzielę i następne dni, liczby te rosną lawinowo. Na dzień dzisiejszy baner Michała Wypija kandydującego z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmu widziało ... ponad 1 mln użytkowników facebooka. To jednak nie koniec. Wiele fanpagy o zasięgu ogólnopolskim nie udostępniało tego zdjęcia lecz pobierało i wstawiało jako swoje, co potęguje widoczność zdjęcia zrobionego na ulicy Sikorskiego w Giżycku. Szacuje się, że giżyckie zdjęcie widziało ok. co najmniej 2,5 mln użytkowników (łączna liczba fanów największych portali, które opublikowały to zdjęcie)

O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy samego Michała Wypija, który doskonale znany jest olsztyńskim wyborcom. Przed rokiem w wyborach na prezydenta Olsztyna ten 33 letni wówczas kandydat zdobył .. ponad 13.000 tysięcy głosów olsztynian i uplasował się na 3 miejscu, co wielu komentatorów odnotowało jako niebywały sukces. Dziś piastuje funkcję radnego Miasta Olsztyna. Oto jak Michał Wypij komentuje całą sprawę:


W życiu trzeba mieć do siebie dystans. Szczególnie jeśli się ma dosyć dwuznaczne nazwisko. Bez dystansu świat byłby zbyt poważny a w czasie kampanii wyborczej szczególnie. Dobrze więc, że dzieją się takie akcje, które wprowadzają pewien powiew świeżości i humoru. W polityce zdecydowanie tego potrzeba.

 

 

 

Właściwy kandydat na właściwym miejscu 😂😂😂 Fot. Krystian

Opublikowany przez Giżycka Telewizja Internetowa Sobota, 21 września 2019
Góra