piątek, 14 czerwcaredakcja@wGizycku.pl
Shadow

SKUTECZNA PRACA GIŻYCKICH KRYMINALNYCH DOPROWADZIŁA DO ZATRZYMANIA 36-LATKA.

Dzięki podjętym działaniom i dobremu rozpoznaniu giżyccy kryminalni zatrzymali 36-latka, który doprowadził do uszkodzeń ciała starszego mężczyzny. Ja się okazało był on sprawcą innych przestępstw, za co usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zaangażowanie i skuteczność w wykonaniu służby, przekładają się na sukcesy w zatrzymywaniu przestępców. Dzięki dobremu rozpoznaniu i podjętym działaniom, kilka dni temu giżyccy kryminalni ustalili i zatrzymali 36-latka, który w piątek (17. 11. 2023 r.) na ul. Traugutta w Giżycku,  umyślnie i bez powodu podciął nogę starszemu mężczyźnie.  W wyniku uderzenia mężczyzna upadł na ziemię doznając poważnych obrażeń ciała. 68 -latek został przetransportowany do giżyckiego szpitala.

W toku czynności kryminalni ustalili, że zatrzymany mężczyzna, dzień później dokonał również zniszczenia drzwi wejściowych do jednego z mieszkań na terenie Giżycka, do którego wdarł się naruszając mir domowy i groził innemu mężczyźnie pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża.

36 – latek trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zakaz zbliżania się i  kontaktowania z pokrzywdzonymi. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Giżyccy policjanci każdego dnia kontynuują swoje starania, aby utrzymać bezpieczeństwo i porządek na terenie miasta oraz zatrzymać wszystkich, którzy ukrawają się przed wymiarem sprawiedliwości oraz naruszają prawo.