piątek, 14 czerwcaredakcja@wGizycku.pl
Shadow

Rodzice chcą przyjść na sesję Rady Miejskiej. Pod petycją zebrali kilkaset podpisów.

Rodzice dzieci z przedszkoli niepublicznych zamierzają przyjść zwartą grupą w środę (20 grudnia) na sesję Rady Miejskiej w Giżycku i zaprotestować przeciwko obniżaniu dotacji dla placówek przez Burmistrza Iwaszkiewicza. To właśnie przez miejskie oszczędności na dzieciach i przedszkolach, dyrektorzy zmuszeni są do podniesienia opłat za przedszkola od Nowego Roku.

Jak wynika z zestawienia innych miast naszego regionu, Giżycko jest jedynym miastem, które zmniejszyło finansowanie przedszkoli niepublicznych licząc „rok do roku”. W związku z obniżeniem kwoty dotacji przez burmistrza Giżycka, przedszkola znalazły się w dramatycznej sytuacji finansowej. Jedynym wyjściem są podwyżki opłat za przedszkola, którego dyrektorzy placówek chcieli uniknąć.

Dziś dotacja na jedno dziecko w Giżycku jest niższa niż np. w Węgorzewie, Mrągowie czy Kętrzynie. W przypadku Kętrzyna różnica ta wynosi aż 385zł! miesięcznie na jedno dziecko.

mówi radny Paweł Andruszkiewicz, który włączył się w pomoc rodzicom i dodaje:

W przyszłorocznym budżecie przewidziano 800 000 zł na fontannę i 300 000 zł na „Festiwal Wiatru”. Dodatkowo w Radzie Miejskiej funkcjonuje komisja ds. zwierząt, która odbyła się zaledwie kilka razy, a która kosztowała nas podatników ponad 35 000 zł. Pieniądze w budżecie są, tylko nie na dzieci.

Od ubiegłego tygodnia można było podpisać petycję w sprawie zwiększenia dotacji na dzieci z przedszkoli niepublicznych skierowaną do Burmistrza Miasta Giżycka oraz Radnych Miejskich. Petycja była wyłożona w przedszkolach niepublicznych i podpisało ją 387 osób. To jedna z najliczniej podpisanych petycji w historii giżyckiego samorządu.

Sesja Rady Miejskiej w Giżycku odbędzie się 20 grudnia (środa) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędy Miejskiego w Giżycku.

Czytaj również: Prokurator wydał akt oskarżenia wobec Burmistrza Giżycka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *