piątek, 14 czerwcaredakcja@wGizycku.pl
Shadow

POTRĄCENIE PIESZEGO – POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O ZACHOWANIU SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI !

Giżyccy policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego, do którego doszło na ul. Daszyńskiego w Giżycku. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (24.11.2023 r.) około godz. 12:00 na ulicy Daszyńskiego w Giżycku. Według wstępnych ustaleń wynika, że poza przejściem dla pieszych, kierującemu taksówką 39-latkowi wprost pod samochód wbiegł starszy mężczyzna. Kierujący samochodem osobowym nie miał szans wyhamować i pieszy, którym okazał się być 79-letni mieszkaniec Giżycka uderzył w przednią szybę. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do giżyckiego szpitala. Wszystkie okoliczności są teraz wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.
Pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd – nawet na przejściu dla pieszych – jest niedopuszczalne.

żródło: Policja Giżycko